Gydymas breketais

Gydymas breketais – tai gydymas nenuimamais ortodontiniais aparatais, kurio metu atliekamas dantų tiesinimas bei sąkandžio anomalijų gydymas.

Ortodontiniam gydymui atlikti naudojami išoriniai ir vidiniai (liežuviniai) breketai. Teisingai suplanavus gydymą, geras ir stabilus gydymo rezultatas pasiekiamas nepriklausomai nuo to, kuri breketų rūšis buvo pasirinkta.

Gydymo metu naudojamos šios breketų rūšys:

  • metaliniai;
  • keramikiniai;
  • beligatūriniai;
  • liežuviniai breketai.

Išoriniai breketai

Išoriniai breketai pagal estetinį vaizdą yra skirstomi:

  • įprastiniai (metaliniai, titaniniai) breketai;
  • estetiniai (keramikiniai) breketai.

Šiuolaikiniai estetiniai breketai nekeičia spalvos, turi mažą trintį, todėl gydymo trukmė nėra ilgesnė nei metaliniais breketais. Išoriniai breketai pagal fiksaciją prie ortodontinės vielos  skirstomi į beligatūrinius ir įprastinius.

Priešingai, nei nurodoma reklaminiuose lankstinukuose ar puslapiuose, moksliniai tyrimai neįrodo, jog gydymas beligatūrinais breketais yra greitesnis ar patogesnis pacientui. Šie breketai turi mažesnę judesio kontrolę nei įprastiniai breketai ir vienintelis jų privalumas yra tai, jog vizitas pas gydytoją užtrunka trumpiau. Lankymosi vizitų dažnumas siekiant kokybiško rezultato turi būti toks pat, kaip ir besigydant tradiciniais breketais, vidutiniškai kartą per šešias savaites.

Liežuviniai (vidiniai) breketai

Liežuviniai breketai skirstomi į  standartinius ir individualius.

Liežuvinius breketus sudėtingiau kokybiškai išvalyti, jie yra ženkliai brangesni nei išoriniai breketai. Šie breketai visiškai nepastebimi, tačiau pacientai prie liežuvinių breketų pripranta sunkiau nei prie išorinių, jie labiau trukdo kalbos funkcijai.

Gydytojas ortodontas pagelbės pasirinkti Jums tinkamą breketų rūšį pagal Jūsų poreikius ir atvejo sudėtingumą.

Daugiau apie gydymą breketais galite skaityti: http://migration.latkauskiene.lt/ortodontinis-gydymas/gydymas-breketais/

Galerija