Herbsto aparatas

Herbsto aparatas – tai nenuimamas ortodontinis aparatas, skirtas netaisyklingam sąkandžiui koreguoti

Šis aparatas taikomas tiems pacientams, kuriems nustatoma galinė apatinio žandikaulio padėtis, t.y. mažas apatinis žandikaulis. Paprastai gydymas herbsto aparatu taikomas tiek intensyvaus augimo laikotarpiu 12-14 metais, tiek ir suaugusiems pacientams. Šis aparatas yra alternatyva chirurginei (ortognatinei) operacijai, jeigu pacientas nenori pakeisti savo veido estetikos, o tik koreguoti sukandimą.

Šį gydymo metodą pacientų gydyme naudoju nuo 2004 metų.  Taip pat šio aparato gydymo metodo tema apgyniau mokslų daktaro disertaciją.

Herbsto aparatas yra veiksminga priemonė gydant sudėtingas II klasės anomalijas (t.y. esant mažam apatiniam žandikauliui ir atsikišusiems viršutiniams dantims). Maždaug 30% ortodontinių pacientų diagnozuojama II klasė. Šie skaičiai reiškia, jog aparatas yra labai aktualus ortodontinėje praktikoje.

Šiuo metu Herbsto aparato pagalba esame sugydę apie 600 pacientų. Šis metodas vis populiarėja tiek Rytų, tiek Vakarų Europoje.

Labai džiaugiuosi, galėdama pasidalinti savo žiniomis su kitais gydytojais skaitant paskaitas (http://migration.latkauskiene.lt/kursai/)

Šiuo metu tenka bendradarbiauti su amerikiečių Ormco kompanija vystant naujas aparato modifikacijas. Naujoji aparato versija yra ženkliai higieniškesnė, estetiškesnė nei versijos, kurias paprastai rasite internetinėje paieškoje.

Galerija