Apie Invisalign

Invisalign gydymas kapomis susideda iš permatomų, išimamų, tiesinančių kapų.

Invisalign kapos gydymo laikotarpiu keičiamos kas dvi savaites ar dažniau (jei nurodo gydytojas) į kitą kapų rinkinį. 

Kas yra Invisalign kapos?

Invisalign kapos – tai kapų rinkinys, kurių pagalba dantys po truputėlį juda iš anksto gydytojo ortodonto suplanuota kryptimi. Dantų judėjimas vyksta tol, kol jie išsitiesina iki galutinės padėties, numatytos gydytojo.

Galerija

 

Visos Invisalign kapos gaminamos individualiai Jūsų dantims. Gydymo planavimas vyksta Invisalign kapaunikalia Align Technology ClinCheck® programa, kuri parodo, kokie pokyčiai vyks su Jūsų dantimis ir kaip jie judės gydymo metu.

 

Ši programa leidžia pamatyti ir įvertinti kaip atrodys dantys gydymo pabaigoje. Pagal ClinCheck® rezultatus pagaminamos permatomos, tiesinančios ir kiekvienam pacientui individualios kapos.

Ar tai tinka mano gyvenimo būdui?

Gydymas Invisalign kapomis gali paprastai ir lengvai pritapti kasdienėje Jūsų rutinoje, nesukeldamas bereikalingo nerimo ir nepatogumų. Šio gydymo metu nėra naudojami breketai arba vielos, todėl nereikia jaudintis dėl galimo burnos ertmės dirginimo.

Tiesinančias kapas patogu dėvėti ir jos gali būti lengvai nuimamos valgymo, gėrimo, dantų valymosi metu. Jūs galite prižiūrėti dantis kaip esate įpratę.

Invisalign kaposInvisalign kaposInvisalign kapos

Šios kapos turi būti nešiojamos 22 valandas per parą, t.y. jos nuimamos tik valgant ir valant dantis. Nešiojant trumpiau, gydymo rezultatas sunkiai nusakomas, sekančios (t.y. jau pagamintos) kapos gali nebetikti ir tuomet gali tekti perplanuoti gydymą.

Gydymas Invisalign kapomis yra ypatingas ir tuo, kad lyginant su gydymu breketais, paprastai nebūna „ekstrinių“ vizitų pas gydytoją ortodontą, tuo tarpu nulūžęs breketas ar durianti viela kelia didelį nerimą pacientui ir jis nedelsiant turi apsilankyti pas savo ortodontą. Šiuo atveju kapos yra labai saugios. Jomis itin džiaugiasi pacientai, gyvenantys kitame mieste ar užsienyje, nes skubių vizitų pas gydytoją paprastai neprireikia.

Pacientė Dovilė pasakoja apie savo gydymą Invisalign kapomis:

Kiek kainuoja Invisalign?

Tai gali nustatyti tik Invisalign apmokytas gydytojas ortodontas konsultacijos metu kiekvienu individualiu atveju. Vidutiniškai Lietuvoje gydymas Invisalign sistema kainuoja apie 4000 EUR.

Paprastai gydymo pradžioje pacientas sumoka apie 2500EUR. Ši suma dengia pradinę sistemos savikainą, t.y. gydytojui išsiunčiamos pagamintos kapos ir tuo pat metu gamintojo kompanija išrašo klinikai sąskaitą, kuri turi būti apmokėta. Tais atvejais, jei pacientas persigalvoja, gydytojas įsipareigoja šią sumą sumokėti kapų gamintojams. Kiekvienas pacientas, pasirinkdamas gydymą Invisalign, turi būti tikras, jog jis tikrai gerai apgalvojo ir įvertino savo norus bei galimybes.

Gydymo rezultatai

Invisalign kapos – tai toks gydymo metodas, kurį rinkosi daugiau kaip trys milijonai pacientų visame pasaulyje, kiekvienas iš jų turintis individualių gydymo poreikių.

Gydymas Invisalign paprastai netrunka trumpiau nei gydymas breketais, o dantys tiesiog juda kitais principais.

Dalis ortodontinių judesių kapomis atliekama lengviau, dalis- sunkiau. Apsukti dantį breketais kartais yra gerokai paprasčiau nei kapomis ir tai trunka trumpiau, tačiau gydymas breketais yra pakopinis: pirmame etape dantys yra tiesinami, antrame- koreguojamas sąkandis, trečiame etape- sąkandis detalizuojamas. Tuo tarpu gydant Invisalign – pirmą ir antrą etapus galima sujungti į vieną etapą ir tokiu atveju gydymas gali šiek tiek sutrumpėti.

Svarbios pastabos

  • Gydant Invisalign, ant kai kurių dantų bus priklijuojami plombos gabaliukai, kurie yra reikalingi papildomam judesio vektoriui sukurti, t.y. elaineris (kapa) įsikabina į plombą ir palengvina danties judesį. Jei Jūsų gydymo metu tokia plomba nulūžo, kreipkitės į savo ortodontą. Tai nėra itin skubu, bet pageidautina, kad gydytojas plombą priklijuotų per vieną, dvi savaites. Plombos gydymo pradžioje gali šiek tiek braižyti, bet užsidėjus kapą (elainerį), jos pasidengia ir nėra juntamos.Gydymas Invisalign Invisalign kapos
  • Gydymo Invisalign sistema metu, taip pat kaip ir gydant breketais, pacientui gali tekti nešioti specialias gumeles, kurios padės koreguoti sukandimą. Tokiam gydymui pacientas turi būti pasiryžęs ir apsisprendęs jau gydymo pradžioje.
  • Įvairios skeletinės atramos, mikroimplantai gali būti derinami su kapomis (elaineriais), todėl, esant būtinybei, gydytojas jas gali pasiūlyti.

Invisalign kapos

  • Pavieniais atvejais Invisalign gali būti naudojamas vienam žandikauliui, įprastiniai breketai- kitam žandikauliui gydyti. Dažniausiai tai susiję su paciento finansinėmis galimybėmis arba gydymo mechanika.
  • Invisalign yra tinkamas gydyti ir chirurginius atvejus, t.y. jei Jums planuojama ortognatinė žandikaulių operacija. Gydymas šia sistema yra įmanomas suderinus jį su gydytoju chirurgu.

Nuo ko pradėti?

  • Pradėti reikėtų nuo konsultacijos pas pasirinktą gydytoją ortodontą. Gydytojų, dirbančių Invisalign sistema, sąrašą rasite invisalign.lt. Gydytojai yra suskirstyti pagal gydomų atvejų skaičių, t.y. jie gali turėti raidinius kodinius prierašus ties savo pavarde. Jeigu raidinių kodų nėra, gydytojas veikiausiai turi itin mažą atvejų skaičių. Taip pat pasitikrinkite, ar jūsų pasirinktas gydytojas turi ortodonto licenciją. Sąraše gali būti ir bendrosios praktikos gydytojų.
  • Gydytojas atliks apžiūrą, foto nuotraukas, rentgeno nuotraukas, įvertins dantų sveikatos būklę ir burnos higieną. Paprastai tokiu atveju aptariamas preliminarus gydymo planas. Jei atvejis nėra standartinis, gali tekti atvykti pakartotiniam vizitui ir gydymo plano pristatymui.
  • SVARBU! Gydant Invisalign sistema dantys turi būti sveiki, sugydyti ir suplombuoti. Stipriai pažeisti dantys turi būti protezuoti laikinais vainikėliais, fiksuotais pastoviu cementu. Kadangi kapos atsiunčiamos visai gydymo trukmei, dantis gydytis ortodontinio gydymo metu yra nepageidautina. Plombos ar protezai keičia dantų anatomiją, todėl pagamintos kapos gali nebetikti ir jas teks gaminti iš naujo. Jei gydymo metu dantis vis dėlto tenka gydyti, ortodontas tai turi aptarti su Jūsų odontologu prieš atliekant pakeitimus burnos ertmėje. Dantų implantų padėtys, jei jie planuojami, taip pat turi būti aptarti su gydytoju ortodontu. Visos estetinės procedūros: balinimas, estetinis plombavimas atliekamas baigus ortodontinį gydymą.
  • Jeigu pacientui tinka sudarytas gydymo planas, pacientas yra skenuojamas intraoraliniu skaneriu. Rekomenduojama prieš skanuojant atlikti burnos ertmės higieną, geriausiai tą pačią dieną. Skenavimo duomenys yra perduodami Align kompanijai ir nuo to momento yra pradedamas techniko ir gydytojo ortodonto bendradarbiavimas. Ortodontas sukelia visus paciento duomenis į Align sistemą ir surašo pageidaujamą gydymo planą. Gydymo plano derinimas paprastai trunka apie 2-3 savaites priklausomai nuo atvejo sudėtingumo ir gamyklos apkrovos. Tuomet gydytojas patvirtina planą ir per vieną savaitę kapos atkeliauja į kliniką.

Ar kitos kapų sistemos panašios ir tokios pat kokybiškos kaip Invisalign?

Pastaruoju metu daugėja kompanijų, gaminančių tiesinančias kapas. Dalis jų turi programinę įrangą planavimui, dalis jos net nenaudoja.

Šiuo metu Invisalign yra vienintelė kompanija, leidžianti pačiam gydytojui aktyviai dalyvauti planavime, nes tik gydytojas tiksliai žino, kaip ir kur turi atsidurti dantys, kad rezultatas būtų tinkamas.

Paprastesnius atvejus galima gydyti ir pigesnėmis sistemomis, tačiau didesnės dantų padėčių korekcijos reikalauja didelio gydytojo “įsikišimo”. Įvairiose kompanijose gydymą paprastai planuoja dantų technikai, tačiau ne visų jų patirtis, vizijos sutampa su gydytojo norais ir žiniomis. Dėl šios priežasties man, kaip gydytojai, Invisalign šiuo metu yra pats geriausias įmanomas įrankis, jei pacientas pageidauja gydymo kapų sistema. Ši sistema gydytojui leidžia pačiam planuoti, matyti ir keisti dantų judesius, koreguoti gydymą net 5 metus nuo gydymo pradžios.

Pradėjote gydymą Invisalign kapų sistema?

Sveikiname pradėjus gydymą pažangiausia kapų sistema. Jums pravers šie patarimai. Dalis jų yra pasiūlyti pačių pacientų.

Pacientė Simona pasakoja apie savo gydymą Invisalign kapomis: