Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis – tai ortodontinis gydymas dantis tiesinančiomis, skaidriomis kapomis.

Gydymas kapų sistema gerokai patobulėjo nuo 2013 metų, kai buvo atnaujinta kapų medžiaga bei sukurtos specialios patentuotos programos, leidžiančios gydytojui valdyti ir planuoti gydymo procesą.  Tokias kapas gaminančios kompanijos leidžia pačiam gydytojui aktyviai dalyvauti gydymo planavime. Tai svarbu, nes tik gydytojas tiksliai žino, kaip ir kur turi atsidurti dantys, kad rezultatas būtų tinkamas. Visdėlto, kai kuriose kompanijose gydymą paprastai planuoja dantų technikai, tačiau ne visų jų patirtis, vizijos sutampa su gydytojo norais ir žiniomis.

Asmeniškai man, kaip gydytojai, šis faktorius yra labai svarbus, kad galėčiau pati planuoti gydymą ir pasiekti tinkamą ir kokybišką galutinį rezultatą.

Šiuo metu ortodontiniame gydyme naudojamos dantis tiesinančios kapos savo medžiagiškumu yra patogios pacientui. Jos yra pakankamai švelnios ir plonos, lengvai priglunda prie dantų. Šie faktoriai lemia paciento gerokai didesnį komfortą gydymo metu, nei gydymas breketais. Pacientas, nešiodamas tokias kapas gali jas lengvai išsiimti kai nori pavalgyti, išsivalyti dantis; vėliau – lengvai įsidėti.

Taip pat gydymas šiomis kapomis yra ypatingas ir tuo, kad lyginant su gydymu breketais, paprastai nebūna „ekstrinių“ vizitų pas gydytoją ortodontą. Tokiais atvejais nulūžęs breketas ar durianti viela kelia didelį nerimą pacientui ir jis nedelsiant turi apsilankyti pas savo gydytoją ortodontą. Dėl šios priežasties kapos yra saugios. Jomis itin džiaugiasi pacientai, gyvenantys kitame mieste ar užsienyje, nes skubių vizitų pas gydytoją paprasčiausiai neprireikia.

Akivaizdu, šis gydymo metodas sparčiai juda skaitmeninės ortodontijos kryptimi. Mano nuomone, gydymas kapomis yra ortodontijos ateitis.

Daugiau apie gydymą dantis tiesinančiomis kapomis, skaitykite čia.

Galerija