Ortognatinė chirurgija

Ortognatinė chirurgija – tai gydymas, kurio metu koreguojamas neteisingas, netaisyklingas sąkandis.

Šis gydymas paprastai susideda iš ortodontinio gydymo bei žandikaulių operacijos, kurią atlieka veido – žandikaulių chirurgas.

Jau 20 metų dirbu su veido žandikaulių chirurgu Med.m.dr. S.Grybausku. Jis yra patikimas partneris ir puikus chirurgas. Kartu džiaugiamės gydymo pasiekimais ir nuolat drauge skaitome paskaitas (žr. kursai)

Dalis mūsų pacientų turi ženklius žandikaulio augimo sutrikimus, kurie lemia netaisyklingą sąkandį. Šių sutrikimų priežastys gali būti įvairios: nuo genetinių veiksnių iki aplinkos faktorių, sisteminių susirgimų bei žalingų įpročių.

Ortognatinės chirurgijos metu gydytojo ortodonto tikslas – atskirti chirurginį pacientą nuo paciento, kurį galima išgydyti tik ortodontiniais aparatais, be chirurgijos. Jei išgydyti paciento be chirurgijos neįmanoma, tuomet gyd. ortodontas padeda chirurgui ruošti pacientą operacijai. Dalis ortodontinio gydymo taikoma ir po operacijos.

Jeigu pacientas skundžiasi veido estetika, tai yra pirmas ženklas, jog jį reikia nukreipti veido žandikaulių chirurgo konsultacijai. Apie 10% ortodontinių pacientų tenka gydyti su chirurgijos pagalba. Tais atvejais, jei chirurginis gydymas neišvengiamas, tačiau pacientas jo atsisako, tuomet taikant tik ortodontinį gydymą, pacientui su didelėmis žandikaulių deformacijomis gali kilti daug ir sudėtingų komplikacijų: nuo dantenų pažeidimo iki dantų netekimo, stabilumo problemų, trauminio sąkandžio, veido estetikos pablogėjimo. Dalis šių problemų- negrįžtamos.

Ortognatinės chirurgijos metu atliekama netaisyklingo sąkandžio korekcija- vienam arba abiems žandikauliams suteikiama nauja padėtis, užtikrinanti taisyklingą žandikaulių tarpusavio santykį. Vėliau ortodontinio gydymo metu sukuriamas taisyklingas sąkandis. Kitas svarbus ortognatinės chirurgijos faktorius – paslinkus žandikaulius pirmyn arba atgal, į viršų arba žemyn, kartu su jais pajuda ir veido minkštieji audiniai, t.y. smakras, lūpos, žandai ir nosies galiukas, pasikeičia veido aukštis. Žandikauliui suteikus teisingą padėtį, veido profilis tampa tiesus ir jame atsiranda naujų bruožų harmonija.

Per visus darbo metus dar neteko sutikti paciento, kuris gailėtųsi pasirinkęs ortognatinės chirurgijos gydymą. Pacientai džiaugiasi nauja šypsena ir nauju veidu, bet svarbiausias sėkmingo gydymo garantas yra ilgametis rezultato stabilumas.

Galerija